is alternatiwe

Späť na všetky články

Copyright

Copyright

Pridané v utorok 28.8.2012

AUTORSKÉ PRÁVO ( anglicky označované ako copyright ) je odvetvie práva, ktoré sa zaoberá právnymi vzťahmi užívateľov a tvorcov tzv. “autorských diel“ k príslušným dielam. Tvorcami môžu byť napríklad spisovatelia, výtvarníci, hudobníci apod. Prostredníctvom autorského práva štát poskytuje autorom po istú obmedzenú dobu výlučné práva k ich dielu.

Autorské právo nechráni samotné myšlienky či idei, chráni iba konkrétne diela. Autorským dielom je iba jedinečný výsledok tvorivej činnosti autora, dielom nie je námet, správa, informácia, metóda, vzorec apod. samé o sebe.

Autorké právo zahŕňa výhradné osobnostné práva a výhradné majetkové práva.

Autorské právo je na Slovensku upravené autorským zákonom č. 618/ 2003 Z.Z.o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom (autorský zákon) v znení zákona č. 84/2007 Z.Z. a zákona č. 220/ 2007 Z.Z.

Fakt, že dané dielo je chráneným autorským dielom sa často signalzuje symbolom c nasledovaným rokom a menom autora. Dielo je ale chránené aj bez toho, aby bol pri ňom tento symbol uvedený.

 

Zdroj z ktorého boli čerpané tieto informácie : cs.wikipedia.org/wiki/Autorské_právo

 

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o autorskom práve, pozrite si hore uvedený link na wikipédiu alebo Autorský zákon č. 618/2003 Z.Z., ktorý je bežne v predaji v kníhkupectváchSPOJ SA S NAŠOU KOMUNITOU

BLOG

31.01.2013 15:40

Rozhovor s Radom Repickým

Rado Repický je výtvarník oddaný umeniu celým srdcom a dušou. Charakterizuje ho ľahkosť v prístupe k tvorbe, už počas školy bolo jeho krédom, že "talent snahou nenahradíš". Prinášame vám s ním rozhovor v ktorom sa rozrozprával o svojej tvorbe a živote.

Viac >>

 

19.01.2018 09:38

Ako funguje sieťotlač

História sieťotlače siaha hloboko niekoľko storočí späť do Číny. Sietotlač vo výtvarnom umení najviac preslávil pop artový umelec Andy Warhol. Napriek tomu že sieťotlač je grafická technika, využíva sa hlavne ako priemyselná technológia.

Viac >>

MÁŠ DOBRÝ NÁPAD NA TRIČKO?

Pridať návrh

YAXPLUS ONLINE

newsletter

KONTAKT

SK:+421 911 806 221
info@yaxplus.com
všetky údaje

TatraPay
PayPal Diners club
Discover Maestro MasterCard Visa Electron Visa


ČO JE YAXPLUS?

Yaxplus má ambíciu inšpirovať ľudí, aby tvorili unikátne a kreatívne návrhy na tričkách. Vytvára priestor pre tvorivé osobnosti na prezentáciu a podporuje umeleckú komunitu. Staň sa súčasťou našej umeleckej komunity a nos tričko s tvojim obľúbeným návrhom. Nakupuj, hlasuj a objavuj originálne tričká.


MÁŠ SKVELÝ NÁVRH NA TRIČKO?

Autor najlepšieho návrhu má šancu priebežne počas roka vyhrať 80 €. Stačí ak zaradíš svoj návrh do hlasovania. Ak vyhráš, získaš odmenu a tiež možnosť prezentovať sa na našej stránke.


PRIPOJ SA K NAŠEJ KOMUNITE

Pripoj sa ku komunite a zahlasuj za svoj návrh, ktorý sa ti páči. Zároveň ťa budeme nadšene informovať o nových návrhoch a špeciálných ponukách.